Dyskusja -

0

Dyskusja -

0

Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

AppSheet Autocad

Jeśli pracujesz z oprogramowaniem typu CAD (AutoCAD, ZWCAD, etc.) często masz do czynienia z rysunkami DWG, na których musisz oznaczać konkretne lokalizacje wraz z opisem. W tym przykładzie użyjemy funkcji map z własnym podkładem w AppSheet i importu wielolinii odniesienia w AutoCAD.

Kontekst użycia

To co pokażę poniżej może być szeroko wykorzystywane w branży inżynierskiej, budowlanej i instalacyjnej. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wytwarzanie dokumentacji wraz ze wskazaniem lokalizacji danego punktu na rysunku bądź rzucie budynku.

Dziś pokażę jak przydać może to się dla firmy z branży ppoż., która musi ewidencjonować każde wykonane zabezpieczenie przepustu instalacyjnego.

AppSheet będzie generować zestawienie w formie arkusza kalkulacyjnego oraz przypisane koordynaty na zadanym podkładzie. Będziemy w stanie umieścić je na rysunku DWG.

importcad appsheet - Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

importcad 1 - Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

 

Czytaj całość

Sprawdź artykuł Wojciecha Szczepanika na jego stronie internetowej

Wojciech Szczepanik

I am a stoic entrepreneur with the power of leadership. I have been on both sides of entrepreneurship, and know how to help people succeed. I have a background in engineering and business development, which has given me a unique perspective on what it takes for an organization to be successful. I believe that being able to wear different hats is critical for any leader, so I spend time working on many projects simultaneously. Propably the biggest fan of AppSheet in Europe. I am a trainer at Akademia Aplikacji, where I teach AppSheet to the next generation of developers.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jak przestępcy zdobywają twoje hasła 

Jak przestępcy zdobywają twoje hasła 

W moim wcześniejszym poście pisałem o problemach z hasłami i o tym, jak ułatwiamy pracę atakującym. Wspomniałem też, że są mechanizmy ochronne i drobne zmiany w naszych nawykach, które mogą pomóc. Teraz nadszedł czas, aby zagłębić się w szczegóły i zobaczyć, jak dokładnie można zdobyć Twoje dane uwierzytelniające. Nie martw się, nie będę zbyt technicznie. Mam nadzieję!