Dyskusja -

0

Dyskusja -

0

Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

AppSheet Autocad

Jeśli pracujesz z oprogramowaniem typu CAD (AutoCAD, ZWCAD, etc.) często masz do czynienia z rysunkami DWG, na których musisz oznaczać konkretne lokalizacje wraz z opisem. W tym przykładzie użyjemy funkcji map z własnym podkładem w AppSheet i importu wielolinii odniesienia w AutoCAD.

Kontekst użycia

To co pokażę poniżej może być szeroko wykorzystywane w branży inżynierskiej, budowlanej i instalacyjnej. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wytwarzanie dokumentacji wraz ze wskazaniem lokalizacji danego punktu na rysunku bądź rzucie budynku.

Dziś pokażę jak przydać może to się dla firmy z branży ppoż., która musi ewidencjonować każde wykonane zabezpieczenie przepustu instalacyjnego.

AppSheet będzie generować zestawienie w formie arkusza kalkulacyjnego oraz przypisane koordynaty na zadanym podkładzie. Będziemy w stanie umieścić je na rysunku DWG.

importcad appsheet - Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

importcad 1 - Jak używać AppSheet razem z oprogramowaniem typu CAD

 

Czytaj całość

Sprawdź artykuł Wojciecha Szczepanika na jego stronie internetowej

Wojciech Szczepanik

I am a stoic entrepreneur with the power of leadership. I have been on both sides of entrepreneurship, and know how to help people succeed. I have a background in engineering and business development, which has given me a unique perspective on what it takes for an organization to be successful. I believe that being able to wear different hats is critical for any leader, so I spend time working on many projects simultaneously. Propably the biggest fan of AppSheet in Europe. I am a trainer at Akademia Aplikacji, where I teach AppSheet to the next generation of developers.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bezpieczeństwo AppSheet – kompendium

Bezpieczeństwo AppSheet – kompendium

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania odnośnie bezpieczeństwa aplikacji AppSheet.

Możecie traktować ten artykuł również jako dobre źródło informacji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości działu IT, które obawia się wdrożenia nowych rozwiązań.

Każdy istotny podpunkt będzie zapewniał odpowiedni link ze źródłem.

Jak przestępcy zdobywają twoje hasła 

Jak przestępcy zdobywają twoje hasła 

W moim wcześniejszym poście pisałem o problemach z hasłami i o tym, jak ułatwiamy pracę atakującym. Wspomniałem też, że są mechanizmy ochronne i drobne zmiany w naszych nawykach, które mogą pomóc. Teraz nadszedł czas, aby zagłębić się w szczegóły i zobaczyć, jak dokładnie można zdobyć Twoje dane uwierzytelniające. Nie martw się, nie będę zbyt technicznie. Mam nadzieję!