Power BI & Google Data Studio

Raporty BI

Raporty BI są istotną częścią analityki każdego przedsiębiorstwa. Pozwalają one w łatwy sposób zobaczyć dane i ich znaczenie dla całej firmy, dlatego warto z nich regularnie korzystać!

159 pie chart 2 morph outline - Raporty BI

Czym jest BI?

Business Intelligence to szybko rozwijająca się gałąź rynku IT odpowiadająca na potrzeby przedsiębiorstw w kwestii raportowania i analizy informacji dostępnych dla firmy.

Systemy BI pozwalają na odpowiednie zbieranie, przetwarzanie, analizę oraz wizualizację danych dostarczając wgląd na analizowany temat.

Dostęp do technologii Business Intelligence stara się oferować obecnie każdy większy gracz na rynku IT, jednak większość rynku skupia się wokół produktów firm takich jak MicroStrategy, Tableau, Qlik oraz Microsoft.

Co to jest raport BI?

Raport BI jest to forma aplikacji wyświetlająca dane w odpowiedniej formie wizualnej oraz pozwalająca na interakcje z tymi danymi i wgląd na interakcje wewnątrz danych pochodzących, z różnych miejsc w organizacji.

 

Dla kogo BI?

Odbiorcami BI może być każdy użytkownik biznesowy w firmie.

Zaczynając od działów finansowych analizujących sytuacje materialną przedsiębiorstwa, działy sprzedaży analizujące wyniki sprzedażowe, marketingowcy analizujący efektywność kampanii czy już bardzo wyspecjalizowane działy firm np. produkcja sprawdzająca parametry jakościowe wytworzonych produktów.

Każda jednostka w organizacji na pewno znajdzie zastosowanie systemów BI pozwalające lepiej działać w oparciu o dane i płynącą z nich analizę.

Dlaczego warto?

Wielokrotnie w ciągu pracy możemy zadawać sobie te same pytania brzmiące następująco:
„Dlaczego mamy niższe wyniki finansowe?”, „Ile powinniśmy wyprodukować produktów na następny sezon?”, „Jakie kategorie produktów są najchętniej wybierane przez naszych najlepszych klientów?”.

Systemy BI pozwalają nie tylko odnaleźć odpowiedzi na te pytania, ale też odpowiednio zarządzić informacją wynikającą z tych odpowiedzi.

 

0aA33L 99pAYbv - Raporty BI

Czytelne i Responsywne raporty i pulpity

Pulpity menadżerskie BI to doskonały sposób na sprawdzenie, jak funkcjonuje Twoja firma. Oferują one kompleksową obsługę wszystkich tych wskaźników, dając Ci łatwy wgląd w każdy miesiąc dzięki narzędziom do wizualizacji danych, które sprawiają, że śledzenie trendów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

N

Responsywne

N

Czytelne

 

Co można podpiąć pod raporty BI?

Dane analizowane w systemach BI mogą pochodzić z wielu źródeł zaczynając od plików tekstowych generowanych przez dojrzałe już systemu ERP, następnie pliku arkuszy kalkulacyjnych, które stanowią najczęstsze źródło danych kończąc na bazach czy hurtowniach danych.

W zależności od doboru dostawcy oprogramowania jesteśmy ograniczeni w kwestii odświeżania źródeł danych, najczęściej skupiając się na dostępie wsadowym gdzie dane mogą być odświeżane kilka razy dziennie bądź też w większych interwałach czasowych. W specyficznych przypadkach firmy potrzebują analizować dane „w locie” korzystając z przetwarzania strumieniowego.

Narzędzia BI

Power BI

Część Power Platform i M365

Dlaczego Developico i z czym możemy pomóc

Developico zapewnia kompleksowe usługi w obrębie technologii firmy Microsoft co pozwala czerpać ogromne korzyści integracji raportowania wraz z innymi komponentami Power Platform (Power Apps, Power Automate) czy programami dostępnymi w ramach usługi Office 365.

Możliwości współpracy

Developico może pomóc w prawie wszystkich potrzebach związanych z Cyfrową Transformacją

Wsparcie długoterminowe

Developico Support Services, które udostęniają dostęp do naszych ekspertów.

Projekty

Pomożemy stworzyć aplikację lub naprawić tę, którą posiadasz.

Szkolenia

Kursy, warsztaty. Pokazy przydatnych sztuczek, które realnie wpłyną na adopcję oprogramowania.

Michal profilepic 768x512 1 e1635489763748 - Raporty BI

Michał Guzowski

CEO

Skontaktuj się bezpośrednio

Low-Code Specialist

CEO, Team Leader and Microsoft MVP. Doer. Constantly learning myself and how the world works. I love to tinker with teams and companies efficiency. Whether it’s mine or my customers. Understand to adjust.

Dlaczego wybrać nas?

Jesteśmy świadomi, że udany projekt IT składa sie z wielu małych kroków podczas naszej współpracy.

N

ZROZUMIENIE BIZNESU

Dostarczamy rozwiązania od początku do końca. Oznacza to, że koncentrujemy się na Twoim biznesie na poziomie operacyjnym.

N

UŻYTEK Z POSIADANYCH NARZĘDZI

Gdy znamy już kluczowe informacje o Twojej firmie, możemy sprawdzić, jakich narzędzi używasz i w jaki sposób.

1023 portfolio outline - Raporty BI