Podcast Draft rozmowy

O czym jest podcast?

Podcast “Draft Rozmowy” to podcast o realiach prowadzenia biznesu, pracy w IT i optymalizowaniu. Rozmawiamy o tym jak zarządzać, jak zwiększać swoją efektywność i jak jednocześnie się w tym nie zatracić.

W końcu biznes to t ylko biznes, a straconego czasu się nie odzyska. Dlatego też nie uciekamy od ciętego dowcipu czy improwizacji. Bo tu nic nie jest zaplanowane. W końcu to draft.

Czym jest draft?

Draft to stały punkt programu.

Pomysłodawcą jest Łukasz Falaciński – wielki fan NBA. Podobnie jak w sporcie – musimy wybierać. Nasze drafty są jednak abstrakcyjne. Wybieramy 5 postaci na dany temat określony w odcinku!

Zadaniem słuchaczy jest określenie kto wygrał draft!

Poznaj prowadzących

Przedsiębiorcy, ale przede wszystkim – przyjaciele.

Michał Guzowski

Michał Guzowski

CEO

Przedsiębiorca, strateg, architekt, konsultant i programista. W branży IT od 2012 roku. Platformami Low-Code / No-Code oraz Citizen Developmentem zajmuje się od 2018 roku. Jest założycielem firmy konsultingowej Developico oraz firmy edukacyjnej No Code Masters.

Współtworzy społeczność Low-Code / No-Code w Polsce, wokół dużych vendorów: Microsoft, Google i Amazon. Został trzykrotnie odznaczony tytułem Microsoft MVP w kategorii Business Applications.

Swoim klientom pomagam rozwijać firmy poprzez przechodzenie transformacji cyfrowej z wykorzystaniem platform Low-Code / No-Code i automatyzacji procesów.

Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów. W wolnym czasie czyta książki lub gra w gry na konsoli. Interesuję się modelami biznesowymi, psychologią, zarządzaniem i IT.

Łukasz Falaciński

Łukasz Falaciński

CTO

Jestem trenerem i konsultantem zajmującym się zawodowo technologiami Microsoft. Od 2006 roku posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer. Zdobyłem także wiele certyfikatów i tytułów.

Od 2009 roku współtworzę firmę Infowave, która powstała, aby wykorzystywać w praktyce doświadczenie i wiedzę. Pomagam klientom planować, wdrażać i utrzymywać rozwiązania szeroko rozumianej pracy grupowej (SharePointOffice 365Power PlatformAzure).

Prywatnie jestem mężem cudownej żony i ojcem trójki wspaniałych dzieciaków.

Łukasz Zajączkowski

Łukasz Zajączkowski

COO

Jestem współwłaścicielem trzech spółek Developico, Akademia Aplikacji oraz Infowave Sp. z o.o. Są to firmy, które z sukcesami działają na rynku IT (główne technologie to Office 365 oraz Power Platform).

Od kilkunastu lat prowadzę szkolenia, te twarde (technologie SharePoint, Microsoft Project, Office 365) i te miękkie (autoprezentacja, wystąpienia publiczne, improwizacja teatralna).

Posłuchaj podcastu

Odcinki dostępne w popularnych serwisach streamingowych oraz na naszej stronie.

Podcast Draft Rozmowy S03E2: Podsumowanie NoCodeDays 2022

Data publikacji: 2022-11-02

12-13.X.2022 miała miejsce pierwsza edycja konferencji poświęconej No-Code / Low-Code: NoCodeDays 2022.
Podsumujmy sobie to wszystko.

Podcast Draft Rozmowy S03E1: Zaczynamy sezon 3

Data publikacji: 2022-11-02

Rozpoczynamy 3. sezon podcastu Draft Rozmowy. Tym razem z video, na żywo i z możliwością interakcji z odbiorcami. A CO!
Nowa jakość, nowi my.

Podcast Draft Rozmowy Extra: Ten o NoCodeDays.pl – Ścieżka Zmiany

Data publikacji: 2022-10-11

Niektórzy mówią, że w życiu nie ma nic pewnego poza zmianą. Co do zasady nie jesteśmy pewni, ale wiemy, że zmiany w IT pewne są – technologie low code / no code zmienią wiele. Stąd pomysł na ścieżkę zmiany na konferencji No Code Days

Podcast Draft Rozmowy Extra: Ten o NoCodeDays.pl – Ścieżka Konsultanta

Data publikacji: 2022-10-04

Drugi odcinek sezonu i druga odsłona No Code Days – tym razem mówimy o ścieżce konsultanta. Jeśli Twoje sny, to głównie Power Platform i technologie LC/NC, to ten odcinek zdecydowanie polecamy na piękny październikowy poranek. Dowiecie się: kto to jest ten konsultant tak w ogóle? na jakie sesje warto zwrócić uwagę? co na to wszystko […]

Podcast Draft Rozmowy Extra: Ten o NoCodeDays.pl – Ścieżka Zmiany

Data publikacji: 2022-09-28

Tak, tak, nie mylicie się – zaczynamy nowy sezon Draftu rozmowy! Od razu z wysokiego C, więc pierwsze odcinki poświęcamy nadchodzącej dużymi krokami konferencji No Code Days. Jak to nie słyszeliście? Naprawdę? Koniecznie zatem posłuchajcie, bo z nam wrodzoną swadą, charyzmą i elokwencją wyjaśniamy. W pierwszym odcinku o ścieżce biznesowej

Podcast Draft Rozmowy S02E36: Ten o drugim sezonie

Data publikacji: 2022-06-01

To ostatni odcinek drugiego sezonu, dlatego robimy małe podsumowanie i nasze subiektywne rankingi odcinków. Próbujemy też zrozumieć, dlaczego sezon drugi był prawie czterokrotnie dłuższy od pierwszego. Nadal nie wiemy.

Podcast Draft Rozmowy S02E35: Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk

Data publikacji: 2022-05-25

Ten o Low-Code feat. Tomasz Popielarczyk

Podcast Draft Rozmowy S02E34: Ten urodzinowy z zespołem Developico

Data publikacji: 2022-05-18

To zdecydowanie najbliższy naszemu sercu (bo mamy jedno) odcinek – wyjątkowy z wielu powodów. Po pierwsze, sytuacja bez precedensu, mamy w nim więcej gości niż prowadzących. Po drugie, nasi rozmówcy to również nasi bliscy współpracownicy, osoby, które razem z nami współtworzą Developico. Po trzecie, nagrywaliśmy w okolicznościach urodzinowych (kończymy dwa lata – jesteśmy w tym samym wieku).

Podcast Draft Rozmowy S02E33: Ten o leaderach i zarządzaniu feat. Anita Przybył

Data publikacji: 2022-05-14

W tej rozmowie z naszą gościnią próbujemy ugryźć szeroko pojęte zarządzanie. Podgryzamy temat na różne sposoby – od strony praktycznej (wynikającej z naszych doświadczeń), teoretycznej (Management 3.0), ezoterycznej (o miejscu ego i świadomości), a także feerycznej (z punktu widzenia kolorów).

Podcast Draft Rozmowy S02E32: Ten o miękkim IT

Data publikacji: 2022-05-10

W tym odcinku bierzemy na ruszt stereotypy. Dobrze zbudowany, przystojny, elokwentny, szarmancki, jednym słowem – informatyk. To nie on. Jednak czy na pewno? Czy musi to być ten nerd, który nie lubi rozmawiać z ludźmi, a gdy już go zmusić, to jest cyniczny i pełen sarkastycznych uwag?

Podcast Draft Rozmowy S02E31: Ten o robotyzacji

Data publikacji: 2022-04-27

Poruszamy temat, który może zmienić nasze myślenie o pracach żmudnych i powtarzalnych – robotyzacja biznesu. Wyjaśniamy różnice między Robocopem, robotyką i robotą zautomatyzowaną (Zając w tym odcinku uczy się wielu rzeczy).

Podcast Draft Rozmowy S02E30: Ten o Teams

Data publikacji: 2022-04-20

W tym odcinku bierzemy na tapetę jedną z popularniejszych aplikacji Office 365. Przez jednych lubiane, przez innych darzone uczuciem podobnym do chłodnej miłości wobec dalekiego stryja widzianego raz na rok podczas kolacji wigilijnej. Microsoft Teams, bo o nich mowa.