Dyskusja -

0

Dyskusja -

0

Office 365 z perspektywy menedżera 

W moim przypadku na początku była technologia – pracowałem jako trener od 2007 roku, jeśli dobrze pamiętam wtedy właśnie otrzymałem certyfikat MCT (Microsoft Certified Trainer).

Działałem jako freelancer i chłonąłem wszystkie nowinki, żeby potem na szkoleniach opowiadać zainteresowanym o możliwościach oprogramowania. Siedziałem w technologii po uszy, śledziłem wszystkie zmiany, testowałem nowe aplikacje, sprawdzałem od czego jest każdy checkbox. Zdawałem certyfikaty na potęgę, dosłownie ze wszystkiego (MCT, MCSA, MCSE, security, messeging, Sharepoint, Project, Exchange Server, System Center, vista…). 

Z biegiem czasu odszedłem od technologii na rzecz ludzi – w firmach IT, które miałem okazję zakładać (Infowave z Łukaszem Falacińskim, Developico i Akademia Aplikacji z Łukaszem i Michałem Guzowskim) zacząłem zdobytą wiedzę wykorzystywać w realnym świecie, konsultując i wdrażając oprogramowanie u naszych klientów.

Coraz więcej pracowałem z ludźmi. Analiza, projektowanie, rozumienie potrzeb biznesowych, negocjacje, prowadzenie projektów, wszystkie te zadania stały się moją codziennością.

Z drugiej strony rósł zespół wewnętrzny i trzeba było odpowiednio go koordynować i zarządzać zadaniami. Na technologię miałem mniej czasu i przyznam, że z biegiem lat również mniej chęci. Jej rola w moim codziennym życiu ewoluowała do zestawu narzędzi niezbędnych do wykonania codziennych zajęć. Można powiedzieć, że zaczęła działać zasada Pareto: 20% możliwości oprogramowania spełniało 80% moich potrzeb.

Po kilkunastu latach pracy po obu stronach technologicznej barykady uświadomiłem sobie jak różne są nasze podejścia do wszelkiej maści aplikacji – jedni chcą wiedzieć wszystko, „jarają się” każdą nowinką, inni potrzebują technologii w minimalnym zakresie, oby działał mail i dało się łatwo ustawiać spotkania w kalendarzu.

Rozumiem obie strony, dlatego postanowiłem podzielić się z menedżerami i kierownikami zespołu moim podejściem do wykorzystania aplikacji – zaprzęgnij do pracy niezbędne minimum, ale świadomie, żeby stworzyć technologiczny kontekst, który będzie służył codziennej pracy, Twojej i Twojego zespołu.

W tej serii artykułów dotknę kontekstu Office 365 i aplikacji w nich dostępnych, bazując na moich doświadczeniach jako menedżera. 

Zapraszam cię serdecznie do mojego kursu – Master of Office 365 w Akademii Aplikacji.

Łukasz Zajączkowski

I am a co-founder of three companies: Developico, Akademia Aplikacje and Infowave. These are companies that successfully operate on the IT market (main technologies are Office 365 and Power Platform). That is why I sometimes call myself entrepreneur. For over fifteen years I have been conducting trainings, the hard way (SharePoint, Microsoft Project, Office 365 technologies) and the soft way (self-presentation, public speaking, applied improv). Hence the trainer. For several years I have been playing in the theater of improvisation and traveling around the world exploring this field of art. Hence the improviser. But mostly human being.

0 komentarzy

Citizen Development i Power Platform 

Citizen Development i Power Platform 

Idzie nowe. Pojęcie „Citizen Development” generuje więcej pytań i zmarszczek na czołach zdziwionych słuchaczy, niż błysku zrozumienia w oczach, dlatego dzisiaj postaramy się w skrócie (tl;dr – wiadomo) opowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi.

3 błędy nowicjuszy z Power Apps

3 błędy nowicjuszy z Power Apps

Za chęcią nauki idą błędy – jest to niewątpliwie wspólny mianownik dla tych rozpoczynających swoją przygodę z Power Platform.