Wiodąca polska firma logistyczna – Power Apps Case study

Wiodąca polska firma logistyczna – Power Apps Case study

Wiodąca polska firma logistyczna – Power Apps Case study
image007 1 - Wiodąca polska firma logistyczna - Power Apps Case study
image005 1 - Wiodąca polska firma logistyczna - Power Apps Case study
image008 1 - Wiodąca polska firma logistyczna - Power Apps Case study
Wiodąca polska firma logistyczna – Power Apps Case study

Naszym klientem jest wiodąca polska firma logistyczna, świadcząca specjalistyczne usługi dla branży motoryzacyjnej i systematycznie wprowadzająca innowacyjne rozwiązania dla innych branż.

Klient oferuje krajowy i międzynarodowy transport morski, lądowy i lotniczy. Posiada wiele centrów logistycznych i magazynów zlokalizowanych na terenie Polski, Węgier, Łotwy, Czech, Rumunii i Chorwacji.

Wyzwania

Klient potrzebował łatwego w obsłudze rozwiązania, które działałoby na przenośnych urządzeniach do skanowania kodów kreskowych z systemem Android.

System służyłby do skanowania paczek, przechowywania ich informacji w systemie oraz zarządzania procesem dostaw od wewnętrznej poczty do magazynu i księgowych.

Rozwiązanie musi być kompatybilne z systemem operacyjnym Android i wykorzystywać możliwość skanowania kodów kreskowych urządzenia.

SKANOWANIE KODÓW

Aplikacja musi być kompatybilna z przenośnym skanerem kodów kreskowych z systemem operacyjnym Android. Musi wykorzystywać funkcję skanowania kodów kreskowych urządzenia i przechowywać dane o przesyłkach w SharePoint. dane były przenoszone manualnie przez pracowników i wolontariuszy do skoroszytów Excel, aby mieć mliwości lepszej organizacji pracy i wykonywaniu niezbędnych zestawień i raportów potrzebnych do przedstawienia wyników przeprowadzonego projektu. 

RÓŻNE ROLE UŻYTKOWNIKÓW

W zależności od roli użytkownika, która będzie skanować przesyłkę, aplikacja powinna wykonywać różne zadania. Może na przykład zapisywać dane paczki w SharePoint lub zmieniać status dostawy w zależności od roli, która skanuje kod kreskowy.

ZAŁOŻENIA I WYMAGANIA PROJEKTOWE

Aby pomyślnie zrealizować projekt, Developico musiało wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszty i złożoność nowego rozwiązania.

 

Niski koszt nowego rozwiązania

  1. Wszyscy pracownicy, którzy używają aplikacji mają licencje Office365.

Złożoność rozwiązania

  1. Rozwiązanie dla pracowników, którzy będą wysyłać i odbierać paczki, powinno być intuicyjne i jak najbardziej znajome. Taka aplikacja powinna mieć prosty interfejs, aby skrócić czas szkolenia z obsługi aplikacji dla nowych użytkowników
    1. Nadawca powinien móc wykonać tylko dwie czynności: zeskanować kod paczki i wpisać jaka jest zawartość paczki
    2. Pracownicy pocztowi i księgowi powinni jedynie skanować paczki, aby wyświetlić dane paczki i zmienić status jej doręczenia

Architektura rozwiązania

Użyte komponenty

NGO_Powerapps

SharePoint

Baza danych dla wszystkich danych tabelarycznych w systemie. Powodem tej decyzji było to, że rozwiązanie to nie generuje dodatkowych kosztów.

Power Apps

Platforma do budowania aplikacji możliwej do wykorzystania z dowolnego urządzenia z systemem Windows, IOS, Android oraz dowolnego urządzenia obsługującego nowoczesną przeglądarkę. Jest to kluczowe, ponieważ aplikacja musiała być używana korzystając z przenośnego skanera kodów kreskowych

Wpływ na biznes

Cały projekt został zrealizowany w 1,5 miesiąca od rozpoczęcia.

Rozwiązanie obejmuje wszystkie potrzeby i wymagania biznesowe. Wprowadza również nowoczesny UI, który jest bardzo łatwy do nauczenia dla nowego pracownika. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie nakładu czasu potrzebnego do zarządzania projektem i zasobami ludzkimi.

SharePoint przechowuje wszystkie dane w uporządkowany i bezpieczny sposób.

Zrzuty ekranu rozwiązania

Możliwości współpracy

Developico może pomóc w prawie wszystkich potrzebach związanych z Cyfrową Transformacją

Wsparcie długoterminowe

Developico Support Services, które udostępniają dostęp do naszych ekspertów.

Projekty

Pomożemy stworzyć aplikację lub naprawić tę, którą posiadasz.

Szkolenia

Kursy, warsztaty. Pokazy przydatnych sztuczek, które realnie wpłyną na adopcję oprogramowania.

Michal profilepic 768x512 1 e1635489763748 - Wiodąca polska firma logistyczna - Power Apps Case study

Michał Guzowski

CEO

Skontaktuj się bezpośrednio

Low-Code Specialist

CEO, Team Leader and Microsoft MVP. Doer. Constantly learning myself and how the world works. I love to tinker with teams and companies efficiency. Whether it’s mine or my customers. Understand to adjust.

CRM – AppSheet

Dla kogo?

Działanie aplikacji

Zakres modyfikacji

Inne aplikacje i technologie, które świetnie będą współgrać

Przykład aplikacji (działa w przeglądarce!)