Zakład ubezpieczeń – Power Platform case study
Jak uprościliśmy zbyt skomplikowany system i uczyniliśmy go intuicyjnym i łatwym w obsłudze w jednej z największych i najstarszych firm ubezpieczeniowych w USA.
image012 - Zakład ubezpieczeń - Power Platform case study
image006 - Zakład ubezpieczeń - Power Platform case study
image009 - Zakład ubezpieczeń - Power Platform case study
Zakład ubezpieczeń – Power Platform case study

Nasz klient to firma z ponad 100-letnim doświadczeniem.

Jest jednym z najstarszych ubezpieczycieli samochodów w USA. Firma oferuje również ubezpieczenia domowe, morskie, OC, oraz ubezpieczenia na życie.

Klient posiada wiele lokalizacji w całym kraju, zatrudnia tysiące pracowników.

Wyzwania

Pracownicy z całego kraju zamawiają potrzebne im produkty z centralnego magazynu lub centrum kserograficznego, korzystając ze zbyt skomplikowanego i nieintuicyjnego systemu, który jest podzielony na dwa rozwiązania, w zależności od rodzaju przedmiotu, który pracownik chce zamówić.

Ten sam system służy do zarządzania magazynem i centrum kserograficznym. Ponieważ system jest podzielony na różne rozwiązania, jest sprzeczny z intuicją i trudny w obsłudze.

Przeszkolenie pracowników w zakresie jego obsługi zajmuje bardzo dużo czasu. Proste zadania, takie jak dodawanie nowych elementów do systemu, wymagają od użytkownika przechodzenia do różnych sekcji aplikacji, co jest nieintuicyjne i zajmuje dodatkowy czas.

Ze względu na nieefektywność starego systemu klient zdecydował się na stworzenie nowej aplikacji, która rozwiąże ich problemy z obsługą zbyt skomplikowanego systemu.

ŁĄCZENIE DWÓCH APLIKACJI

Stary system został podzielony na dwie aplikacje. Z jednej aplikacji użytkownik może zamówić zwykłe przedmioty (elementy, których nie można było wydrukować na żądanie) z magazynu. Z innej aplikacji użytkownik mógł zamawiać elementy, które można wydrukować w firmowym centrum kserograficznym.
W nowym systemie powyższe aplikacje musiały zostać połączone w jedną. Natomiast zamówienia musiały być zróżnicowane w zależności od rodzaju przedmiotu. Zamówienia zawierające pozycje, które można wydrukować na żądanie, powinny trafiać do centrum kserograficznego, a zamówienia zawierające zwykłe pozycje powinny trafiać do magazynu.

UPRASZCZANIE ZBYT SKOMPLIKOWANEGO SYSTEMU

W starym systemie różne funkcje były podzielone między różne sekcje aplikacji. Różne właściwości jednego przedmiotu musiały zostać zmienione w różnych miejscach aplikacji. Również przy dodawaniu nowego przedmiotu należało ustawić jego różne pola w wielu miejscach aplikacji.
Wszystkie funkcjonalności dotyczące jednego zadania, takie jak edycja czy dodawanie nowego elementu, musiały zostać przeniesione w jedno miejsce aplikacji. Cały projekt i logika starego systemu musiały zostać przemyślane ponownie i zaprojektowane jeszcze raz.

ZAŁOŻENIA I WYMAGANIA PROJEKTOWE

Aby pomyślnie zrealizować projekt, Developico musiało wziąć pod uwagę następujące czynniki: koszty i złożoność nowego rozwiązania.

Wymagania stawiane wobec aplikacji:

 • Rozwiązanie dla pracowników, którzy będą zamawiać artykuły, powinno być intuicyjne i jak najbardziej dla nich znajome. Aplikacja powinna mieć prosty interfejs przypominający popularne aplikacje służące do zakupu przedmiotów (np. Amazon), będzie to pozwalało skrócić czas szkolenia nowych użytkowników
 • Przedmioty powinny posiadać opis, zdjęcie, jednostkę oraz informacje o dostępnej ilości
 • Rozwiązanie powinno umożliwić zarządzanie zamówieniami, przedmiotami, generowanie raportów oraz wydruk kart zamówień dla pracowników magazynu
 • Rozwiązanie powinno być wdrożone po trzech miesiącach od rozpoczęcia prac

Architektura rozwiązania

Wszyscy pracownicy, którzy będą korzystać z tej aplikacji posiadają licencje Office 365 co znacząco zwiększa opłacalność tego rozwiązania.

architektura power platform - Zakład ubezpieczeń - Power Platform case study

SharePoint

Baza danych dla wszystkich tabelarycznych danych w rozwiązaniu.

Uzasadnieniem tego wyboru jest brak dodatkowych kosztów oraz łatwa integracja z Power Bi

Power Apps

Platforma do budowania interfejsu użytkownika i możliwa do użytku z dowolnego urządzenia, które obsługuje współczesne przeglądarki internetowe.

W rozwiązaniu występują dwie aplikacje:

 • Aplikacja do zamawiania – za pomocą tej aplikacji pracownicy biurowi mogą zamawiać i przeglądać przedmioty oraz dotychczasowe zamówienia.
 • Aplikacja do realizacji zamówień – aplikacja do zarządzania przedmiotami, zamówieniami, drukowania kwitów pobrań i przeglądania raportów

Power Automate

Platforma z częścią logiki aplikacji, np. generowanie kwitów pobrań w .pdf czy procesy zmiany statusów zamówień i przedmiotów

  Power BI

  Narzędzie do raportowania, które umożliwa stworzenie wiele rodzajów wykresów i wizualizacji danych.

  Może być w razie potrzeby osadzony w PowerApps.

  Taki raport powinien:

  • Pokazać listę przedmiotów
  • Pokazać listę transakcji
  • Pokazać listę przedmiotów, które należy zamówić u dostawcy
  • Pokazać listę transakcji ze statusem Backorder
  • Pokazać listę dostawców
  • Pokazać listę kontrolerów (osób odpowiedzialnych za przedmioty)

   Wpływ na biznes

   Cały projekt został dostarczony klientowi po 3 miesiącach pracy.

   Rozwiązanie obejmuje wszystkie potrzeby i wymagania biznesowe. Wprowadza również nowoczesny UI, który jest bardzo łatwy do nauczenia dla nowego pracownika. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie nakładu czasu potrzebnego do zarządzania projektem i zasobami ludzkimi.

   SharePoint przechowuje wszystkie dane (w tym zdjęcia i kwity pobrań w formacie .pdf) w ustrukturyzowany i bezpieczny sposób.

   Zrzuty ekranu rozwiązania

   Możliwości współpracy

   Developico może pomóc w prawie wszystkich potrzebach związanych z Cyfrową Transformacją

   Wsparcie długoterminowe

   Developico Support Services, które udostępniają dostęp do naszych ekspertów.

   Projekty

   Pomożemy stworzyć aplikację lub naprawić tę, którą posiadasz.

   Szkolenia

   Kursy, warsztaty. Pokazy przydatnych sztuczek, które realnie wpłyną na adopcję oprogramowania.

   Michal profilepic 768x512 1 e1635489763748 - Zakład ubezpieczeń - Power Platform case study

   Michał Guzowski

   CEO

   Skontaktuj się bezpośrednio

   Low-Code Specialist

   CEO, Team Leader and Microsoft MVP. Doer. Constantly learning myself and how the world works. I love to tinker with teams and companies efficiency. Whether it’s mine or my customers. Understand to adjust.